poniedziałek, 26 marca 2012

Niespodzanka

 W piątek dotarła do mnie mała niespodzianka  od Anetki, a dostałam ja zgadując jak nazywa się kotek zaprezentowany na zdjęciu przez nią. A kotek nazywa się Maneki Neko. Kotek jest bardzo popularny w Japonii. Dla nich jest to talizman zapraszający, przywołujący szczęście, bogactwo. Więc i dla mnie będzie talizmanem i niech mi przyniesie szczęście. Anetka oprócz zawieszki przesłała robiona przez siebie karteczkę jestem pod ogromnym wrażeniem. Anetko jeszcze raz ślicznie dziękuje za prezent.

Wystawiam zdjęcie dopiero teraz , bo w sobotę komputer mi się wyłączył i nie chciał się włączyć. Niestety mimo mojego wysiłku nie udało się go włączyć. Trzeba było całkowicie usunąć dysk i wszystko od nowa wgrywać. Niestety ale wszystkie zgromadzone zdjęcia i wzory były na komputerze i wszystko przepadło, a miałam zamiar kupić pendrive i wszystko przegrać.  Niestety wzorów było ponad 20gb. Mam nadzieję, że lada dzień wgram wszystkie potrzebne programy i pokażę Wam co u mnie w sensie robótkowym  się pojawiło. Zdradzę, tylko że coś skończyła (najwyższy czas) no i zaczęłam spory jak dla mnie obraz, ale o tym w następnych postach.

Ps. Mam pytanko czy któraś z Was wie gdzie można kupić kwadratowy tamborek z stojakiem? Wiem że są w Hobby Studio ale nie można kupić jednego tylko komplet w postaci dwóch tamborków.

Życzę wszystkim dobrej nocki
Dziękuję za wszystkie komentarze i dziękuję że do mnie zaglądacie :)

sobota, 10 marca 2012

Tatty Teddy Cooking & TT30 A Little Flower

Od godziny siedzę i zastanawiam się jak tu rozpocząć posta. Tyle mam do napisania co się u mnie dzieję, ale postanowiłam nie pisać żeby nie psuć Wam tak fajnego weekendu. Żeby nie zwariować z nudów skończyłam dwa misie Tatty Teddy i już zastanawiam się w co włożyć ręce abym miała zajęcie. Jest bardzo dużo w kupce "do zrobienia", ale nie czuje aby na nie przyszedł czas albo po prostu nie potrafię wybrać. A wracając do misiów oto one:

Uważam że tutaj niebieski jest ciut za jasny. Przepraszam za jakość zdjąć ale aparat mi szwankuję. Mam nadzieję, że tylko chwilowo bo co ja zrobię bez aparatu:(

Dziękuję Wam za Waszą obecność i wszystkie opinnie:)

''Mówią, że kiedy rodzi się człowiek - 
z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części..
jedna część trafia do kobiety, a druga do mężczyzny..
Sens życia polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..
Połowy swojej własnej duszy..
Połowy siebie..'

czwartek, 8 marca 2012

Dzień Kobiet

Dziękuję Wam Dziewczyny za komentarze pod ostatnim postem:)

Z okazji Dnia Kobiet życzę Wam spełnienia najskrytszych marzeń i czego Wam dusza i serce podpowiada:) 

A teraz mała no i moja pierwsza praca na lnie.


Dostałam także wyróżnienie od Kasi. Za które Ślicznie dziękuję

Powinnam teraz wybrać 5 osób którym chcę przyznać wyróżnienie, ale  to nie jest możliwe, bo u mnie jest chyba z 15 osób :)  którym chciałabym przyznać te wyróżnienie.
Słodkich snów życzę :)

"Kobiety to mistrzynie ręcznych robótek! 
Nie dość, że po mistrzowsku władają igłą, 
ale potrafią równie zręcznie wtykać szpile."
                                                        Antoni Czechow
 
Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn...
Dźwiga ciężary losu,rozwiązuje problemy,
jest pełna miłości,radości i mądrości.
Uśmiecha się, gdy chce krzyczeć,
śpiewa, gdy chce się jej płakać,
płacze, gdy się cieszy i śmieje się, gdy się boi.
Jej miłość jest potężna.
Jedyna niesłuszna w Niej rzecz to to, że często zapomina ile jest warta.

wtorek, 6 marca 2012

Z potrzeby Serca

Od pewnego czasu spotykam się z pytaniem jak zapoznałam się z haftem, czy jestem po szkole artystycznej, czy wcześniej (przed moją przygodą z haftem) miałam związek ze sztuką w ogólnym znaczeniu.
 Czy to haft, filc, robienie biżuterii czy inna dziedzina rękodzieła, w każdej osobie która zajmuję się rękodziełem drzemie artystyczna dusza. Czasami potrzebuje czasu aby się przebudzić i działać artystycznie:)
Ja zawsze marzyłam aby być dekoratorem wnętrz, ale niestety nie wyszło. Od dłuższego czasu ciągnęło mnie do prac plastycznych,  ale dopiero od ponad roku zaczęłam interesować się haftem. Skończyłam studia (to już wiecie) i szukam pracy (w małym miasteczku ciężko jest znaleźć stałą prace, ale od czasu do czasu uda się załapać na sezonową prace) i żeby nie zanudzić się :) zaczęłam szukać czegoś aby zając ręce. I tak rozpoczęła się przygoda z haftem. Ten rok z rękodziełem a przede wszystkim z Wami bardzo dużo mi dał. 
Moim ogromnym pragnieniem jest otworzenie albo sama praca w takim jak by to ując np: Kuźni rękodzieła artystycznego. Miejsca gdzie można było by przyjść i nauczyć się różnych technik rękodzieła. Gdzie organizowane były by kursy z quilingu, karigami, haftu, filcowania, robienia biżuterii, szycia, decupage i innych dziedzin rękodzieła. Miejsce byłoby połączone z kawiarenką dla osób chcących spotkać się ze znajomymi przy kawie i pasmanterią z elementami potrzebnymi do tworzenia tych rzeczy. Ale to tylko marzenia nie do zrealizowania. Dobrze, że marzenia nic nie kosztują bo wydałabym fortunę :) Nasze blogi i prace które pokazujemy to nie tylko hobby ale coś więcej. Coś w czym czujemy się spełnione, odpoczywamy, zapominamy o trudnych sprawach, uczmy się cierpliwości. Pewnie każda z nas rozpoczęła taką przygodę z tworzeniem przede wszystkim z potrzeby serca. Mam wrażenie, że w każdej naszej pracy jest trochę naszych serc, bo wkładamy w to całe serce.  Wiem, że nasze prace to nie tylko zwykłe rzeczy to coś wyjątkowego co pozwala nam się zrealizować i daje nam silę do dalszego życia. 
Właśnie dzięki rękodziełu  miałam przyjemność poznać tak niezwykłe osoby jakimi jesteście Wy. Których nigdy bym nie spotkała w rzeczywistości. Niezwykłe i pełne dobroci i miłości. 
 Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam tym postem. Chciałam... szczerze sama nie wiem co chciałam Wam przekazać pisząc ten post. Chyba tak jak w tytule był pisany z potrzeby serca. W życiu czasami się układa czasami nie i u mnie chwilowo (mam taka nadzieję) jest to drugie.
Po prostu Dziękuję Wam że Jesteście.

niedziela, 4 marca 2012

Metryczka 1

Metryczka przybywa bardzo szybko, aż sama się dziwie że aż tak szybko.
W piątek było tyle :
W sobotę było tyle:
A dzisiaj już tyle:
Zamówiłam brakujące kolorki i pewnie we wtorek już będą i będę mogła skończyć metryczkę.

Macie może jakiś alfabet który mogłabym wykorzystać do metryczki?

I tutaj widać rezultaty jakie dają wasze komentarze:)
Dziękuję Wam:)
 

piątek, 2 marca 2012

Tatty Teddy cooking & metryczka

Mój misio prawie skończony, jeszcze tylko biała nitka i konturki. Misio jak na razie leży i czeka na skończenie, bo na jego miejsce weszła metryczka. U znajomych urodził się chłopczyk. Z tej okazji postanowiłam wyszyć metryczkę. Wzór wybierała moja mama. Jest śliczny już nie raz podziwiałam go u Was na blogach i teraz aby zagościł i u mnie.
Tatty Teddy
Metryczka 

Witam nowe Obserwatorki:)
Cieszę się, że te grono staje się coraz bardziej liczniejsze. Nie z powodu jakiś zabaw, ale dlatego że komuś podobają się moje prace.

Dziękuję Wam za komentarze które dodają mi skrzydeł i są ogromną motywacją do dalszego tworzenia.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...